Tymczasem ceny paliw w Polsce są najwyższe od 2014 roku

2020-04-23

Rynkach światowych - ze względu na strukturę rynku paliwowego w Polsce - może nie w pełni przełożyć się na krajowe ceny paliw. Przecież wiele paliw premium ma dodatki myjące silnik - zauważam. Główną przyczyną wyhamowania były spadki cen paliw, wynikające z obserwowanych pod koniec 2018 spadków cen ropy naftowej. Tymczasem ceny paliw w Polsce https://petromazowsze.pl/ceny-paliw/ są najwyższe od 2014 roku. Zjechały również ceny benzyny 98 oktanów. Ceny benzyny i oleju napędowego tanieją kolejny tydzień z rzędu, choć skala obniżek jest niewielka. OPEC i Rosja windują ceny Ostro podwyżki cen paliw zaczęły się przed miesiącem. Zmiany cen paliw w tym tygodniu były zróżnicowane od niewielkich korekt w dół na części stacji do podwyżek nawet o kilkanaście groszy na litrze. Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie śląskim - 2,14 zł, podczas gdy w województwie opolskim ceny wzrosły do 2,31 zł. Ceny usług rosną wyraźnie już od początku roku. W lutym presję inflacyjną ograniczały ceny paliw. To najniższe ceny oleju napędowego od lipca i marca 2011. Wysokich cen surowców, materiałów i paliw, nie należy do najważniejszych barier, ale od trzech kwartałów nasila się. Tak czy inaczej szykujmy się, że ceny paliw w Polsce będą rosły bo tanio już było. “Można bez większych obaw zakładać, iż w kolejnych latach wyniki sprzedaży paliw transportowych będą z roku na rok rosły. W kierunku obniżania wskaźnika CPI do końca roku będą działać ceny paliw oraz - ze względu na efekt wysokiej bazy sprzed roku związanej z podwyżka cen gazu w sierpniu 2018. Pl przez ostatnie dwa tygodnie cena detaliczna najpopularniejszej benzyny 95 wzrosła w Polsce o 3 gr na litrze, a oleju napędowego -. Nawet jeśli na rynku w najbliższych tygodniach zaobserwujemy wahania cen paliw to i tak tegoroczne wakacje powinny być jednymi z tańszych. Paliwo w Polsce ciągle tanieje. Niskie ceny paliw na kolejnych stacjach. Jakość paliw na polskich stacjach. Jak podaje bank, na początku grudnia 2018 roku ceny skupu pszenicy w Polsce były aż o ponad 20 proc.