Obroże odblaskowe dla psów – jaką wybrać?

2020-09-09

W obrożę odblaskową dla psa powinien zaopatrzyć się każdy właściciel czworonożnego przyjaciela.


Naprawdę warto

Obroże odblaskowe dla psów dobiera się identycznie jak standardowe obroże. Jest to przecież spacerowe akcesorium i jako takie spełniać powinno kilka kryteriów typowych, a przede wszystkim powinno odpowiadać gabarytom naszego pupilka. Warto zauważyć przy tym, że liczy się zarówno sama długość paska, jak i także jego szerokość. Musimy pamiętać o tym, że obroża źle dobrana oraz za ciasna może naszego zwierzaka uciskać. Co więcej źle dobrane obroże odblaskowe dla psów https://www.dogcessories.pl/obroze/ mogą się ocierać nieprzyjemnie o jego sierść oraz skórę. Czasem nawet mogą krępować jego ruchy. Zaś obroża za luźna może spowodować, że pies nam się zerwie.


Kupując obroże odblaskową dla psów powinniśmy pamiętać o tym, aby zmierzyć dokładnie obwód szyi psa. Bardzo dobrze, aby obroża wybrana posiadała regulację długości, dzięki której o wiele łatwiej będzie dobrać ją bezpośrednio do potrzeb konkretnego psiaka.